Open Day v Bruseli aj so zastúpením Bratislavského kraja

383

Dňa 5. mája sa v Bruseli otvorili brány európskych inštitúcií verejnosti, ktorá mala možnosť nahliadnuť do priestorov, kde sa prijímajú rozhodnutia ovplyvňujúce celú Európsku úniu. Návštevníci mali možnosť prehliadnuť si priestory Európskeho parlamentu, Európskej komisie, Rady EÚ, ale aj Európskeho výboru regiónov, v rámci ktorého pôsobí aj Bratislavský samosprávny kraj.

BSK, ktorý sa podujatia Open Day zúčastňuje každoročne, sa tento rok ako jediný kraj zo Slovenska pripojil k ďalším regiónom Európy pri prezentácií kultúrneho dedičstva jednotlivých krajín a regiónov. Keďže je rok 2018 vyhlásený za Európsky rok kultúrneho dedičstva, prezentácia BSK bola zameraná primárne na kultúrne bohatstvo regiónu. Tisícky návštevníkov z množstva európskych i mimoeurópskych krajín tak mali jedinečnú možnosť vidieť a spoznať rôznorodosť európskych krajín a regiónov, ktorá bola zjednotená pod strechou Európskeho výboru regiónov.

Kancelária BSK v Bruseli si pre návštevníkov prichystala aj ochutnávku tradičných bratislavských rožkov, ktoré od roku 2012 nesú ochrannú známky Európskej únie „Zaručená tradičná špecialita“. Pripravená bola taktiež degustácia vybraných malokarpatských vín. Pre návštevníkov boli pripravené aj viaceré interaktívne aktivity a propagačné materiály a mohli sa taktiež zapojiť do vedomostného kvízu o bratislavskom regióne.