Otvárame nový obchvat. Vyskúšať si ho môžete v predstihu na Jesennej kolonáde

6706
Obchvat Malokarpatska

Už v pondelok 24. októbra sa motoristi dočkajú otvorenia úplne novej cesty. Ukončili sme výstavbu prvej etapy obchvatu regiónu Malokarpatska. Spája diaľničnú križovatku Triblavina s Chorvátskym Grobom. Prvé autá po ňom prejdú v pondelok 24. októbra v ranných hodinách. Ešte pred oficiálnym sprejazdnením si ho bude môcť verejnosť vyskúšať v sobotu 22. októbra na symbolickom otvorení s názvom Jesenná kolonáda.

Ako prvá župa na Slovensku sme sa pustili do výstavby úplne novej cesty. Meria 1,7 kilometra a spája diaľničnú križovatku Triblavina s cestou III/1059 v katastri obce Chorvátsky Grob. Pre vodičov prinesie úsporu času a obyvateľov odbremení od tranzitnej dopravy, a to predovšetkým v Chorvátskom Grobe, Slovenskom Grobe a v mestskej časti Bratislava-Vajnory,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Symbolické otvorenie Malokarpatského obchvatu s názvom Jesenná kolonáda sa uskutoční priamo na novovybudovanej ceste pri Chorvátskom Grobe v sobotu 22. októbra od 12:00 do 17:00 hodiny. Pre verejnosť je pripravený nielen kultúrny program, ale aj možnosť prejsť sa či previesť sa po novej ceste na bicykloch alebo kolobežkách.

Motoristi budú môcť oficiálne prejsť po novej ceste už v pondelok 24. októbra od 7:00 hodiny.

Rekonštrukcia úseku bola financovaná z externých zdrojov.

Kyvadlová doprava Malokarpatský obchvat

VIAC INFORMÁCIÍ O PROJEKTE: tu