Trolejbusy v Karlovej Vsi by mohli čakať na ľudí z električky najmä počas jesene a zimy

508

Starostka Dana Čahojová požiadala riaditeľa Dopravného podniku Bratislava o ohľaduplnosť vodičov večerných trolejbusových liniek smerom na Dlhé diely. Listom sa obrátila na generálneho riaditeľa Martina Rybanského s prosbou, aby vozidlá linky číslo 33, ktoré začínajú na Riviére, čakali na cestujúcich, ktorí z električky v smere z centra prestupujú na dlhodielske linky.

„Požiadala som pána riaditeľa, aby vodiči večerných liniek 33, najmä v jesenných a zimných mesiacoch, brali väčší ohľad na cestujúcich, ktorí na Riviére presadajú z električiek na linky, ktoré smerujú na Dlhé diely. Neraz sa stáva, že večerná električka príde na Riviéru, avšak trolejbus doslova pár sekúnd predtým odíde. Cestujúci musia v zime a daždi čakať aj 15 minút,“ vysvetľuje Dana Čahojová.

Podľa starostky linky číslo 33 na konečnej tak či tak stoja a čakajú, takže je jedno, či tam prídu o 2 – 3 minúty neskôr. Napríklad po 19. hodine jazdí linka číslo 33 raz za 15 minút a linka číslo 32 po 21. hodine dokonca len raz za 30 minút.

„Verím, že DPB prihliadne na argumenty a nájde riešenie, ktoré by vyšlo v ústrety Karlovešťanom. Napokon i takáto drobná ústretovosť môže prispieť k tomu, aby ľudia uprednostnili cestovanie hromadnou dopravou pred individuálnou,“ dodáva starostka.

Zdroj: Karlova Ves