Práce na predĺžení električkovej trate si vyžiadajú dočasné obmedzenia

681

Práce na električkovej trati pokračujú. Už počas tohto víkendu prebehne veľká prekládka plynovodu a telekomunikačných sietí v súvislosti s výstavbou električkovej trate v lokalite Jantárova cesta. Tá tak bude v úseku od otočiska MHD na Vyšehradskej ulici po odbočenie na Jasovskú úplne uzatvorená. Obchádzková trasa povedie po ulici Vyšehradská, Budatínska a Lietavská. Úsek bude uzatvorený 22.10. od 7:00 do 21:00 a tiež 23.10.2022 od 7:00 do 21:00.

Doprava bude po Jantárovej ceste spustená (po oceľových platniach) medzi 21:00 a 7:00 kedy na nej budú premávať aj nočné spoje MHD. Ak sa práce skončia skôr, premávka bude obnovená.

Zmeny sa od soboty 22. októbra do nedele 23. októbra dotknú aj liniek MHD 93 a 95.

Linka 95 bude v uvedených dňoch premávať po svojej trase v úseku Muchovo nám. – Lúčanka a ďalej bude pokračovať po Betliarskej ulici na konečnú Depo Petržalka. Na zmenenej trase obojsmerne obslúži zastávky Ľubovnianska, Bzovícka, Betliarska a Depo Petržalka. Obojsmerne nebude obsluhovať konečnú zastávku Vyšehradská. Zo zastávky Vyšehradská bude možné použiť linku 93, alebo peší presun k zastávke Lúčanka na linku 95.

Na linke 93 príde iba k čiastočnej zmene trasy spojov idúcich z/do Depa Petržalka. Medzi zastávkami Ľubovnianska a Vyšehradská pôjdu obchádzkou cez Jantárovú cestu, Lietavskú, Budatínsku a Vyšehradskú. Výjazdové a dojazdové spoje mimoriadne obslúžia aj zastávky Lúčanka, Znievska a Budatínska (na Lietavskej ul.). Výjazdové spoje linky 93 z Depa Petržalka pôjdu o 5 minút skôr než obvykle.

Spoje na riadnej trase Hlavná stanica – Vyšehradská nebudú výlukou dotknuté.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR