Petržalka vyzýva k registrácii psov. Pripravila praktickú brožúru

1140

Mestská časť Petržalka pripravila praktickú brožúru v slovenskom a v anglickom jazyku v snahe zvýšiť počet zaregistrovaných psov.

Každý pes, ktorý je oficiálne zaregistrovaný pod záštitou Petržalky, prináša výhody pre všetkých. Ak za toho svojho zaplatíte daň za psa, okrem získania bezplatných vrecúšok na jeho exkrementy od miestneho úradu podporíte aj pravidelnú údržbu odpadkových košov na tento účel a ďalšie rozširovanie ich siete.

„Kolegovia zo životného prostredia v spolupráci s našim referátom komunikácie v snahe zvýšiť počet zaregistrovaných psov v Petržalke najnovšie pripravili praktickú brožúru v slovenskom a anglickom jazyku, ktorú podporia aj informačnými plagátmi priamo v teréne. Vďaka ich nasadeniu sa tak dozviete aj to, ako na „trvalý pobyt“ v Petržalke prehlásite psíka, ktorý sa s vami presťahoval,“ približuje Petržalka na sociálnej sieti.

V letáčikoch a na plagátoch tiež nájdete informácie o dôležitých právnych predpisoch a najmä všetky kontakty, ktoré vám pomôžu celý proces vybaviť rýchlo a jednoducho.

Mestská časť dodala, že oceňuje zodpovedný prístup majiteľov psíkov voči ostatným obyvateľom i návštevníkom Petržalky a myslíte aj na poriadok a čistotu vášho okolia.  

Zdroj: Petržalka