Petržalské Trhovisko Mlynarovičova bude otvorené celoročne, teda aj v nedeľu

852

Petržalské Trhovisko Mlynarovičova čaká zmena prevádzkových hodín. Otvorené bude po novom už aj v nedeľu. Na prvom rokovaní petržalského zastupiteľstva v roku 2022 schválili poslanci nový trhový poriadok. Prevádzková doba trhoviska sa bude upravovať podľa období v roku.

Najväčšia mestská časť prijala ešte v decembri minulého roka novelu trhového poriadku pre trhovisko Mlynarovičova, ktorou došlo ku zmene jej správcu. Tým bol donedávna Miestny podnik verejnoprospešných služieb. Od nového roka je však už v priamej správe mestskej časti. Po tomto rozhodnutí pribudli na zozname majetku v správe Petržalky okrem trhoviska aj zberný dvor, detské ihrisko Znievska a ďalšie vybrané pozemky, medzi nimi aj areál MP VPS či veľký pozemok na Iľjušinovej ulici.

V záujme zvýšenia kvality služieb a vyššej efektivity pri prevádzkovaní trhoviska navrhla mestská časť aj zmenu prevádzkových hodín. Nariadenie má nadobudnúť platnosť 9. marca.

V lete o dve hodiny dlhšie

V zmysle nového nariadenia bude trhovisko Mlynarovičova fungovať v inom režime v lete a v inom v zime. Za letné obdobie určil správca mesiace od apríla do septembra, kedy bude prevádzková doba trhoviska počas pracovných dní od 06:00 do 19:00 a v sobotu od 06:00 do 17:00.

V zimnom období, od októbra do marca, bude prevádzková doba kratšia. Od pondelka do piatka tu obyvatelia nájdu predajcov od 07:00 do 18:00 a v soboty od 07:00 do 16:00. Po novom však bude petržalské trhovisko celoročne otvorené aj v nedeľu, a to v letnom období od 07:00 do 15:00 a v zimnom od 08:00 do 15:00.

Zaujímavosťou je, že pri rôznych príležitostiach ako Medzinárodný deň žien, Deň matiek, v deň pred prvým a posledným dňom školského roka bude predaj kvetov na trhovisku povolený až do 20:00. Režim fungovania miestneho trhoviska počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja sa nemení, teda ostáva zatvorené.

Čaká ho rekonštrukcia

Rozhodnutie zmeniť správcu trhoviska padlo aj kvôli potrebe rekonštrukcie rokmi zanedbaných priestorov. Už v minulom roku bolo na projektovú dokumentáciu vyčlenených 10-tisíc eur, no financie sa nakoniec presunuli do tohtoročného rozpočtu Petržalky. „Trhovisko Mlynarovičova si zaslúži novú podobu. V prvom rade bude potrebné riešiť rokmi zanedbané problémy s nefunkčnou kanalizáciou, rozvodmi vody a elektriny,” tvrdí Peter Slovák, vedúci oddelenia miestneho úradu, ktoré po novom spravuje trhovisko i zberný dvor.

Zdroj: Petržalka