Pezinok otvára výzvu pre lekárov, ponúka vlastné kyslíkové

831

V rámci liečby pacientov s ochorením COVID-19 v domácom prostredí chce mesto Pezinok poskytnúť svojim občanom kyslíkové prístroje. Otvára preto výzvu pre všeobecných lekárov a špecialistov, ktorí liečia „covidových“ pacientov s trvalým pobytom v meste. Cieľom je pomôcť pacientom lepšie zvládať domácu liečbu a nezaťažovať nemocnice.

Samospráva vlastní päť kusov kyslíkových prístrojov, ktoré zakúpila pre potreby Zariadenia opatrovateľskej služby na Komenského ulici v čase zhoršenej epidemiologickej situácie na konci januára 2021.

Vzhľadom na stabilizovanú situáciu v zariadení sú prístroje voľné, mesto sa ich preto rozhodlo poskytnúť tým, ktorí ich potrebujú. „Kyslíkový prístroj bude pacientovi pridelený na základe stanovenia liečby lekármi. Takto naordinovaný prístroj si môže následne rodinný príslušník covidového pacienta bezplatne vyzdvihnúť priamo na radnici, kde zároveň podpíše zmluvu o výpožičke a prevezme aj návod na použitie. Kyslíkovú terapiu stanoví lekár,“ vysvetlil primátor Pezinka Igor Hianik.

Lekári, ktorí majú covidových pacientov s trvalým pobytom v Pezinku, môžu kontaktovať mesto prostredníctvom telefónneho čísla +421 948 774 609 od pondelka do piatka v čase od 8.00 do 17.00 h.

Zdroj: Pezinok