Počas rozhovoru pri stole na letnej terase je potrebné mať rúško

606
Ilustračná foto
Ilustračná foto

Rúško či respirátor pri sedení na letnej terase podnikov je možné si zložiť len na čas, ktorý je nevyhnutný na jedenie či pitie. Mimo tohto času je potrebné mať prekryté nos a ústa. Pripomenul to Úrad verejného zdravotníctva SR.

„Ľudia konverzujú a sú od seba v malej vzdialenosti a s tým je spojené riziko,“ vysvetlila nutnosť prekrytia tváre hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková. S rúškom či respirátorom je potrebné manipulovať prostredníctvom gumičiek a nie je vhodné ho odkladať na stôl. „Dajte si ho do vopred určeného priedušného obalu, papierového vrecka a podobne,“ priblížila Račková.

Na letných terasách príbor nesmie byť voľne dostupný pre zákazníkov na stoloch, k pokrmu ho personál musí priniesť zabalený do papierovej vreckovky. „Samoobslužný výdaj na štýl švédskych stolov nie je povolený. Jedlá a nápoje musí podávať obsluhujúci personál, reguluje sa tým kontakt zákazníkov,“ spresnila Račková.

Nie je vhodné, ak občerstvenie konzumujú viacerí ľudia z jedného taniera, misky alebo pohára. Toaleta v prevádzkach musí byť vybavená tekutým mydlom a papierovými vreckovkami a hygienické zariadenia musia byť dezinfikované každú hodinu. „Toaleta je relatívne malý interiérový priestor s frekventovaným pohybom cudzích osôb, preto sa chráňte respirátorom aj ‚za zavretými dvermi‘,“ dodala Račková.

Zdroj: TASR