Podporme spoločne Deň narcisov 2023

3945
Deň narcisov

Na Slovensku pribudne ročne okolo 40 000 onkologických pacientov. Život občas „bodne“, obráti sa naruby a to v mnohých prípadoch oznámenia onkologickej diagnózy. Liga proti rakovine ďakuje všetkým, ktorí sa na „život z inej strany“ dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov. Prispieť na podporu ľudí s rakovinou môže každý. Liga proti rakovine pomáha onkologickým pacientom na Slovensku už 33 rokov.

Na Slovensku je veľa zbierok, ktoré každý rok pomôžu ľuďom v ťažkej životnej situácii. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia. Pripnite si aj vy tento kvietok na podporu onkologicky chorých pacientov.

Dnes je Deň narcisov. Liga proti rakovine v tomto čase už tradične organizuje verejnoprospešnú zbierku na pomoc pacientom s týmto ochorením, koná sa už 27.krát. Vo štvrtok 20. apríla môžete stretnúť dobrovoľníkov Ligy proti rakovine aj na našom úrade.

Informácie o zbierke sú dostupné na webe www.dennarcisov.sk

PRE DEŇ NARCISOV 2023 SÚ PLATNÉ TIETO IDENTIFIKAČNÉ ZNAKY DOBROVOĽNÍKA:
● Biele tričko s logom Ligy proti rakovine s textom „JA SOM“
● Identifikátor dobrovoľníka: jedinečné číslo dobrovoľníka vytlačené na žltom podklade, umiestnené v strednej časti narcisu v logu LPR priamo na tričku.
● Narcis: každoročný symbol zbierky venovaný za dobrovoľný príspevok. Narcis bude charakteristickej žltej farby.
● Papierová pokladnička bielej farby s oranžovo-modrou potlačou a textom Deň narcisov, termínom zbierky 20.4. 2023, číslom registrácie zbierky, vydanej Ministerstvom vnútra SR. Každá pokladnička bude zabezpečená ochrannými nálepkami bielej farby s modrým nápisom Deň narcisov. Na každej pokladničke sa nachádza logo Ligy proti rakovine, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.

Liga proti rakovine vďaka zbierke realizuje viacero projektov. Medzi nimi napríklad onkoporadňu, má sieť onkopsychológov, poskytuje jednorazový finančný príspevok, organizuje podporné skupiny pre príbuzných a pozostalých, rodinné a relaxačné pobyty.

NARCIS MÔŽETE ZÍSKAŤ

20. 4. v uliciach Slovenska u dobrovoľníkov za dobrovoľný príspevok

Od 20. 4. do 22. 4. v drogériách, lekárňach a potravinách:
● dm drogerie – môžete prispieť dobrovoľným príspevkom do pokladničiek pri pokladniach a vo vybraných predajniach v mestách aj cez platobné terminály
● Dr.Max – vo všetkých viac ako 355 lekárňach Dr.Max na Slovensku môžete prispieť dobrovoľným príspevkom v hodnote od 1 € alebo ľubovoľným násobkom tejto čiastky. Prispieť možno kartou alebo v hotovosti priamo pri táre (výdajne miesto v lekárni), kde vám lekárnik odovzdá aj symbol zbierky – narcis.
● Tesco – okrem možnosti prispieť priamo na Deň narcisov – 20.4. do pokladničiek dobrovoľníkom v priestoroch prevádzok Tesco, majú zákazníci špeciálnu možnosť. Prispieť môžu od 20. do 22.4. priamo pri pokladni prostredníctvom kupónov v hodnote 1, 3 a 5 € (možno ich ľubovoľne kombinovať). Kupóny budú umiestnené spolu s narcismi na makete narcisu pri pokladniach alebo pri vstupe.

ONLINE A SMS FORMY PRISPENIA Od 17.4. do 28. 4. môžete prispieť prostredníctvom:
● SMS na 848 (hodnota SMS je 3 € v sieťach všetkých mobilných operátorov)
● Účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454
● QR kódu
● Kúpou virtuálneho narcisu v eshopoch: drmax.sk, lelosi.sk, lunys.sk, zachej.sk, zlavadna.sk