Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

JE DÔLEŽITÉ MAŤ FILIPA – Divadlo Aréna

22. mája 2023 o 19:00

19€
Je dôležité mať Filipa (Divadlo Aréna)

Z dôvodu rekonštrukcie budovy Divadla Aréna, od septembra 2021, hráme naše predstavenia v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH).

Inscenáciu JE DÔLEŽITÉ MAŤ FILIPA pre vás hráme na Javisku DPOH.

Divadelná hra Oscara Wildea s názvom Je dôležité mať Filipa je konverzačná komédia s prvkami satiry a majstrovskými dialógmi plnými irónie, sarkazmu, paradoxov a aforizmov, ktorá sa v divadlách po celom svete teší obrovskému úspechu.
Dvaja typickí anglickí gentlemani z konca devätnásteho storočia sa pohrávajú so skutočnou pravdou, aby do svojho pokojného života vniesli aspoň trochu vzrušenia. To privítajú aj dve znudené mladé dámy, ktoré majú o svojich budúcich manželoch jasnú predstavu – Cecília a Gvendolína. Osud jednej riadi prísna a dominantná mamička Lady Bracknellová a život druhej má v rukách vychovávateľka slečna Prismová, ktorá má okrem učebníc vždy po ruke aj nejaké to zrnko múdrosti. Tomu, čo sa deje v dome anglickej smotánky sa nestačia čudovať ani dôstojný pán Frederick či mĺkvi sluhovia Merriman a Lane.
Na prvý pohľad ideálny život, no keď sa všetci stretnú pod jednou strechou, všetko sa zmení. Do deja vstúpia tajomný pán Bunbury a očarujúci Filip a z nevinnej konverzačnej hry sa stáva detektívka.
Nová duchaplná komédia Divadla Aréna s výnimočnými hereckými kreáciami vás presvedčí o tom, že máločo v našich životoch je čiernobiele… Snáď len klavír.

Hrajú: Ján JACKULIAK, Martin HRONSKÝ, Jana OĽHOVÁ, Natália PUKLUŠOVÁ, Barbora ŠVIDRAŇOVÁ, Anna ŠIŠKOVÁ, Michal REŽNÝ, Sáva POPOVIČ | Réžia: Martin ČIČVÁK

Podrobnosti

Dátum:
22. mája 2023
Time:
19:00
Cena:
19€
Udalosť Kategória:
,
Udalosť Tags:
, , ,
Website:
https://divadloarena.sk/sk/predstavenia/je-dolezite-mat-filipa-2022

Organizátor

Divadlo Aréna
Phone
+421 917 947 944
Email
pokladna@divadloarena.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

DPOH
Laurinská 20
Bratislava, 81101
+ Google Map