Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

TRADITIONAL & REVIVAL BAND – ELLA FITZGERALD: Prvá dáma jazzu

30. mája o 19:00 - 22:00

8€ - 10€

TRADITIONAL & REVIVAL BAND predstavia v KLUBE ZA ZRKADLOM prvú dámu jazzu Ellu Fitzgerald. Spev : Lenka Gálisová

TRADITIONAL & REVIVAL BAND tentokrát ako hosťa oslovili speváčku Lenku Gálisovú, ktorá už u nás hrala s projektom Lenka Gálisová Quartet. Táto mladá dáma s nádherným hlasom nám zaspieva piesne zo zlatého fondu jazzovej hudby – kompozície známe celému svetu vďaka nezabudnuteľnému hlasu Elly Fitzgerald. Za bicími tentokrát s Martinom Kukučkom, a ako stály hosť za klavírom legendárny Alois Bouda.

Lenka Gálisová           (a.h.)    – spev
Alois Bouda                (a.h.)    – klavír, aranžér, skladateľ,
Martin Kukučka           (a.h.)    – bicie

  • Patrícia Páleníčková – gitara, spev, bendžo
  • Vlado Vizár – trombón, leader
  • Barni Kollárik – alt sax, klarinet
  • Enea Bari – kontrabas

Ella Fitzgerald (* 25. apríl 1917, Newport News, Virgínia – † 15. jún 1996, Beverly Hills, Kalifornia) bola americká džezová speváčka. Za svoj život napísala a naspievala stovky obľúbených piesní. Ella Fitzgerald, tiež nazývaná „First Lady of Song“, patrila viac ako pol storočie medzi najpopulárnejšie džezové speváčky v USA. Počas svojho života dostala 13 cien „Grammy“ a vydala viac ako 40 albumov. Jej dominantou bol precízny, temperamentný a „nestarnúci“ hlas s nádhernou farbou a rozsahom tri oktávy. Originálnym spôsobom dokázala podať pomalé džezové balady rovnako famózne ako temperamentné živé songy. Fascinujúca bola predovšetkým jej úžasná schopnosť hlasovej improvizácie – scatu, dokázala svojím hlasom napodobniť zvuk nástrojov celej skupiny. Ella Fitzgerald spolupracovala počas svojej kariéry s takmer všetkými džezovými ikonami (Duke Ellington, Count Basie, Nat King Cole, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Benny Goodman).
zdroj: wikipedia

Lenka Gálisová
speváčka, herečka a pedagogička, ktorú môžete poznať aj ako členku ochotníckeho divadelného súboru Hlavina z Radošiny, pod vedením významného režiséra a umeleckého šéfa Radošinského naivného divadla, Stanislava Štepku. Taktiež je stálou hlasovou posilou v accapela vokálnej skupine Close Harmony Friends a speváčkou v bigbande Swingless Jazz Ensemble. V sučasnosti vystupuje s vlastným projektom Lenka Gálisová Quartet.

Dobrá správa pre milovníkov tanca, ale aj posedenia pri kvalitnom jazze, swingu, dixielande, či latino-jazze: od marca prichádzame s novým cyklom tanečno – posluchových večerov, ktorými Vás bude sprevádzať skupina TRADITIONAL & REVIVAL BAND trombonistu Vlada Vizára. Zaujímavo riešená Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj Vám umožní stráviť tri hodiny presne tak, ako budete chcieť a mať chuť: tancujúc na parkete, s pohárikom dobrého vínka pri kaviarenskom stolíku v blízkosti kapely, či v pohodlí našej kaviarni, kde Vám hudba bude robiť „iba“ príjemnú atmosféru k posedeniu s priateľmi. Tri hodiny nádhernej hudby potešia každého milovníka spoločenského tanca a neopakovateľnej atmosféry jazzového večera so živou hudbou.

Podrobnosti

Dátum:
30. mája
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
8€ - 10€
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://kulturavpetrzalke.sk/podujatie/traditional-revival-band-ella-fitzgerald-prva-dama-jazzu

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Zrkadlový háj