Polícia v boji proti pandémii prijíma prísnejšie opatrenia

1132

Na základe neustále sa zhoršujúcej epidemickej situácie na Slovensku vykonáva Polícia Slovenskej republiky od stredy 6. januára zvýšený výkon služby, a to na celom území Slovenska. Účelom je kontrola dodržiavania obmedzení slobody pohybu a pobytu a zákazu vychádzania. V teréne budú policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.

Zvýšený počet policajtov bude vykonávať intenzívne náhodné kontroly predovšetkým na hlavných cestných ťahoch (diaľnice, cesty pre motorové vozidlá, cesty I. a II. triedy) na hraniciach medzi dvoma okresmi s územnou pôsobnosťou s dôrazom na zachovanie plynulosti cestnej premávky (bez vytvárania kolón), miestach so zvýšenou koncentráciou osôb (napr. potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta), železničných staniciach a vo vlakoch.

Polícia zároveň vyzýva občanov, aby dodržiavali aktuálne protipandemické opatrenia a zostali doma. Ak je nevyhnutné odchádzať z domu, napríklad do zamestnania, treba si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa alebo iný hodnoverný dokument, ktorým viete preukázať nutnosť svojej cesty.

Policajti budú naďalej kontrolovať aj dodržiavanie ďalších opatrení ako povinnosť nosenia rúšok v interiéri a v exteriéri, dodržiavanie karanténnych opatrení a obmedzené fungovanie prevádzok.

V prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur.

Zdroj: Ministerstvo vnútra