Pomoc seniorom v Záhorskej Bystrici

1554

Seniori sú najzraniteľnejšou skupinou vo vzťahu k ochoreniu COVID-19. V rámci pomoci zriadili aj v Záhorskej Bystrici telefonickú linku, na pomoc s nákupmi či s vyzdvihnutím liekov. Osamelých seniorov taktiež aktívne kontaktujú v spolupráci so sociálnom komisiou mestskej časti ako aj farskou pastoračnou komisiou.

Mestská časť vyzýva na pomoc seniorom aj občanov:
Zavolajte svojim rodičom či starým rodičom a buďte pre nich zdrojom overených informácií a rád, ako znížiť riziko nákazy koronavírusom. Zároveň ich podporte v tom, aby tieto informácie šírili ďalej k osamelejším seniorom, s ktorými sú v telefonickom kontakte. A na zmiernenie pocitu izolácie skúste svojim blízkym predstaviť napr. videohovory.

“ V prípade, že máte na starších susedov telefón, zavolajte im, ponúknite im pomoc. Ak nemáte zazvoňte či zaklopte im a ponúknite im pomoc a tiež kontakt na seba (avšak len s ochranným rúškom!) A aj vtedy obzvlášť starostlivo dodržujte preventívne hygienické opatrenia – dodržte bezpečnú vzdialenosť, umyte si predtým ruky (bezpečný odstup, nepodávanie si rúk). Pretože prenášať ochorenie môžete aj bez príznakov. Ďakujeme všetkým za pomoc a spoluprácu!“