Posledná premiéra pred rekonštrukciou. Pozývame vás do župného Divadla Aréna

1196
V máji vytvorilo Divadlo Aréna srdce obetiam covidu z tisícov živých kvetov.
V máji vytvorilo Divadlo Aréna srdce obetiam covidu z tisícov živých kvetov.

Bratislavské Divadlo Aréna avízuje poslednú premiéru na svojej domácej pôde. Bude ňou inscenácia rakúskeho dramatika, kabaretiéra a spisovateľa Stefana Vögela Ľadvina. Reprízy inscenácie bude hrať v novej divadelnej sezóne v priestoroch Divadla P. O. Hviezdoslava, ktoré sa počas rekonštrukcie stane jeho dočasným domovom.

Premiéru novej inscenácie Ľadvina naplánovali na stredu 16. júna. Réžie sa ujal Michal Spišák, dielo preložili Tatiana Kukurová a Saša Sarvašová, ktorá je tiež dramaturgičkou inscenácie. Scénu navrhol Pavol Andraško, kostýmy Simona Vachálková. O hudbu sa postaral Slavo Solovic.

V hre o tom, čo môže chýbať milostnému vzťahu, čo všetko môžeme od partnera vyžadovať či ako málo stačí k strate ilúzií v manželstve, sa predstavia Soňa Norisová, Marko Igonda, Lenka Barilíková a Gregor Hološka.

O inscenácii Ľadvina

Katarína potrebuje novú ľadvinu a jej manžel Arnold má rovnakú krvnú skupinu. Je však ochotný svoju ľadvinu darovať? Arnold váha a Katarína sa zmieruje s tým, že novú ľadvinu nedostane. No ich kamarát Gustáv je okamžite pripravený  zastúpiť ho a darovať svoju ľadvinu. Tým sa rozpúta poriadny boj o tento orgán – ako Gustávova manželka Diana, tak aj Arnold sa začínajú cítiť nekomfortne. Arnold začne žiarliť a Diana sa cíti byť ako manželka a matka nedocenená. A tak sa ocitne v ohrození nielen dvadsaťročné manželstvo Kataríny a Arnolda, ale aj pätnásťročný zväzok Diany a Gustáva. Dôvera je v troskách, a to nielen kvôli jednej ľadvine.

Čo môže chýbať milostnému vzťahu? Čo všetko môžete od partnera vyžadovať? Ako málo stačí k strate ilúzii v manželstve? 

Inscenácia nenechá chladným nikoho – stačí položiť svojmu manželovi alebo manželke jednoduchú otázku – daroval(a) by si mi svoju ľadvinu?

Viac sa dozviete na www.divadloarena.sk.

Zdroj: TS