Pozerať, počúvať, objavovať – to je Bratislava

1231

Bratislava Tourist Board pripravilo krátke video pripomínajúce hodnoty, ktoré nám v tomto čase pandémie chýbajú. Ide o odkaz na zrušené kultúrne podujatia, nemožnosť sa stretávať s blízkymi i na chýbajúce emócie spojené s umením a návštevnou nášho hlavného mesta. Tieto zábery na jednej strane odzrkadľujú aktuálnu situáciu, na strane druhej ide o inšpiráciu a naladenie sa na nové príbehy v Bratislave, do ktorej, veríme, že sa postupne vráti melódia ruchu mesta.

Užite si impozantné pohľady na Bratislavu v sprievode umeleckého zoskupenia Sinfonietta Bratislava, ktoré hrá melódie skladby Musica Slovaca od hudobného skladateľa Iľju Zeljenku. Pripomeňme si miesta, ktoré inak žijú ruchom, no teraz sú prázdne. 

Hlavným cieľom je zostať v podvedomí ľudí, vzbudiť nadšenie a osloviť potenciálnych návštevníkov pre ďalšie sezóny. BTB chce pomôcť kultúre i umeleckej obci, ktorá čaká, kedy bude môcť opäť vystúpiť pred domácim i zahraničným publikom a zároveň potešiť ľudí, pre ktorých zverejní pestrú ponuku koncertov, výstav a iných podujatí.

Zdroj: BTB