Pozývame vás na 9. ročník charitatívno – športového podujatia „5km Spomienkový Beh/Chôdza“ na počesť mužov a žien v uniforme

495

V sobotu 24. septembra o 15:00 sa v Bratislave uskutoční 9. ročník charitatívno – športového podujatia – „5km Spomienkový Beh/Chôdza“ na počesť tých mužov a žien v uniforme, ktorí stratili to najcennejšie pri službe verejnosti, vlastný život. Podujatie je bezplatné a určené pre širokú verejnosť, pre deti a účastníkov bude k dispozícii zaujímavý program  už od 13:30

Už 9 ročník behu organizuje v spolupráci s partermi občianske združenie INNITOR. Účelom tohto charitatívno-športové podujatia je uctenia si pamiatky príslušníkov právo presadzujúcich zložiek (Polícia, Mestská polícia, Zbor väzenskej a justičnej stráže, Finančná správa, Vojenská polícia ), ktorí pri výkone služby prišli o život.

Beh sa tradične začína pri Múzeu petržalského opevnenia na Viedenskej ceste v Petržalke (kúsok od rakúskych hraníc, v lokalite je bezproblémové parkovanie), registrácia sa začína od 14:00. o 15:00 sa začne samotný beh. Registrácia prebehne priamo na mieste, účasť sa dá potvrdiť aj na FB stránke organizátora TU.

Toto podujatie je určené naozaj pre všetkých, či už jednotlivcov, ako aj rodiny s deťmi,  príjemnú, 5 km dlhú trasu je možné absolvovať behom, krokom, na bicykli, s kočíkom, vítaní sú samozrejme aj účastníci so psíkmi.  Aj tento rok je pre deti a účastníkov pripravený zaujímavý program pred, aj po behu. V spolupráci s mobilným športovo-streleckým krúžkom Lynx Diabolka je o 13.30 pripravená beseda a následne aj streľba pod vedením bývalého profesionálneho snipera z Útvaru osobitného určenia (OSU). Súčasťou podujatia bude aj ukážka výstroje a výzbroje. Príjemné športové popoludnie je možné spojiť s bezplatnou prehliadkou opevnenia – bunkra BS-4 pre účastníkov behu.

Toto podujatie je bez vstupného, dobrovoľný príspevok bude požitý na podporu činnosti OZ INNITOR a pokračovanie v tradícii spomienkových podujatí.

Zdroj: ts