Pre seniorov začína v Propelleri fungovať Staromestská vývarovňa

2115

Súčasné stresujúce obdobie súvisiace so šírením pandémie koronavírusu, chce Staré Mesto svojim seniorom pomôcť preklenúť. V spolupráci so staromestskou akciovou spoločnosťou TSSM a oddelením sociálnych vecí pripravili projekt Staromestské seniorské menu.

Staromestské seniorské menu začína pre staromestských seniorov fungovať už od pondelka 30. marca. Jedlá sa budú pripravovať v Staromestskej vývarovni, v kuchyni Propelleru, ktorý by bol inak pre koronavírus zatvorený.

Cena jedného menu je 3,50 € a seniori si ho môžu v Propelleri na Rázusovom nábreží vyzdvihnúť osobne, alebo nechať doviezť.

Jedlo je potrebné objednať vždy minimálne deň vopred, prípadne aj na celý týždeň na tel. č. 0948 646 885. Rozvážať sa bude od pondelka do soboty (vrátane), vždy v čase od 11.00 do 14.00. Je hygienicky zabalené, spolu s pripraveným dokladom o úhrade. Platí sa v hotovosti. Objednávky sa prijímajú v čase od 8.00 do 20.00.

Pre seniorov 65+ je dovoz jedla grátis, hradené z rozpočtu Starého Mesta na základe rozhodnutia starostky Zuzany Aufrichtovej v súvislosti s núdzovým stavom. Ostatní za dovoz zaplatia 1 €. Rúško a ochranné rukavice kuriéra sú samozrejmosťou.

Objednávky v pešej zóne Starého Mesta vybavia kuriéri na bicykloch.

Prvé Staromestské seniorské menu na týždeň od 30. 3. do 4. 4. nájdete TU.

Stiahnuť si môžete aj bezplatnú mobilnú aplikáciu STARÉ MESTO. Týždenné menu tak dostanete vždy priamo do vášho telefónu.

Staromestská vývarovňa v Propelleri bude ponúkať aj ďalšie jedlá s donáškou pre kohokoľvek.