Pre zamestnancov v zariadení sociálnych služieb v Pezinku dnes skončila izolácia

2503
Zamestnanci DSS Pezinok vyrobili v 1. vlne pandémie transparent ako poďakovanie všetkým, ktorým na nich záleží.

Pre takmer tridsiatku zamestnancov v Zariadení pre seniorov (ZpS) a Domove sociálnych služieb (DSS) na Hrnčiarskej v Pezinku sa dnes ráno skončila izolácia. Regionálny hygienik súhlasil so žiadosťou Bratislavskej župy a 24 zamestnancov tak mohlo po vyše šiestich týždňoch opustiť zariadenie.

Ešte 20. mája sme ako župa požiadali regionálneho hygienika, aby zamestnanci z Pezinka mohli opúšťať po svojej zmene pracovisko a ísť do domáceho prostredia. Zamestnanci túto možnosť privítali. Verím, že vďaka tomu sa môžu po práci zregenerovať doma, byť so svojimi najbližšími a dodá im to ešte viac energie do ďalšej práce. Sú to naši hrdinovia, ktorí niekoľko týždňov pracovali vo vysokom nasadení a v mimoriadne náročných podmienkach. Za to im patrí naše obrovské ĎAKUJEM. Bez nich by to nešlo,vyhlásil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. 

Karanténa v ZpS a DSS na Hrnčiarskej ulici v Pezinku bola od 12. apríla 2020. Väčšina zamestnancov, ktorí boli v tom čase v zariadení ho aj dnes ráno prvýkrát opustila. Regionálny úrad verejného zdravotníctva, na základe žiadosti Bratislavského samosprávneho kraja, povolil zamestnancom ZPS a DSS Pezinok COVID-19, ktorí pracujú, resp. starajú sa o klientov s negatívnym výsledkom testu na COVID-19 v objekte na Hrnčiarskej ulici č. 37, opustiť pracovisko do domáceho prostredia (za predpokladu prísneho dodržiavania hygienicko – protiepidemických zásad) od prvého júna.

To znamená, že zamestnanci s dvoma negatívnymi výsledkami testov na Covid-19 môžu ísť domov a do služieb v najbližších dňoch tak budú nastupovať už z domáceho prostredia. Do zariadenia zároveň dnes nastúpili ďalšie posily (2 sociálne pracovníčky, 1 údržbár, 1 rozpočtárka, 1 pokladníčka, 1 vrátnička).

V zariadení aj naďalej trvá zákaz návštev. Momentálne je v zariadení 61 klientov, z toho 52 s negatívnymi výsledkami testov.