Prečo na Dlhé diely už nejazdí autobus 133?

1107

Dopravný podnik predstavuje nový koncept cestovania na Dlhé diely. Už sa nemusíte tlačiť v starých autobusoch, stojacich v kolónach. Dopravu do centra teraz zabezpečujú veľkokapacitné trolejbusy, na ktoré nadväzujú klimatizované električky, ktoré jazdia po novom oveľa častejšie.

Aby bolo cestovanie z Dlhých dielov pohodlnejšie, v uzle Riviéra bol vybudovaný špeciálny prestupný terminál. Zastávky trolejbusov sme presunuli priamo k električkám, a tak už pri prestupovaní nemusíte prechádzať cez križovatku a niekoľko semaforov. Komplikovaný prestup sa skrátil z niekoľkých minút iba na pár sekúnd, vďaka čomu stihnete prestúpiť na skorší spoj.

Namiesto priameho autobusu 133, ktorý jazdil iba ráno, sme posilnili trolejbus 33, ktorý jazdí aj poobede a cez víkendy a po novom každé 4 minúty. Električky jazdia dokonca každé 2 minúty.

Trápiť vás už nemusí ani cestovanie v dlhých kolónach. Potom ako prestúpite z trolejbusu do električky, ich všetky obíde po koľajniciach. Každá druhá električka je pritom nízkopodlažná a v lete klimatizovaná. Cesta z Dlhých dielov do centra sa skrátila iba na 13 minút.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava