Premiér: Momentálne máme v nemocniciach dostatok prázdnych lôžok

978

Aktuálne je v nemocniciach dostatok prázdnych lôžok a doteraz nebolo potrebné presúvať žiadnu zdravotnícku techniku. Po stredajšom rokovaní vlády a ústredného krízového štábu to uviedol predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý je zároveň aj zastupujúcim ministrom zdravotníctva.

Premiér pripomenul, že aktuálne platí obmedzenie na plánované operácie, ktoré neohrozujú život, ako sú výmeny kĺbov alebo estetické operácie. „Paradoxne, sa mohla atmosféra v nemocniciach mierne upokojiť, keďže sme zakázali operácie a čakáme, kedy príde prvý nápor. Viac času majú lekári, operatéri a aj sestry z operačných sál. Mali by sa pripraviť na to, že nápor ešte len príde,“ povedal premiér.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) potvrdila, že okolo 100.000 rýchlotestov na zisťovanie nového koronavírusu by mohlo prísť na Slovensko v stredu v noci alebo vo štvrtok 19. marca nadránom.

Počet prípadov ochorenia COVID-19 ostáva na čísle 105. Hospitalizovaných je 35 pacientov, ani jeden nepotrebuje pľúcnu ventiláciu. Po rokovaní vlády a ústredného krízového štábu to povedal premiér.

Zdroj: TASR