Premiér vyzýva k očkovaniu treťou dávkou. Sám ju dostal v Národnom futbalovom štadióne

1383
Premiér Eduard Heger pri očkovaní 3. dávkou v Národnom futbalovom štadióne.
Premiér Eduard Heger pri očkovaní 3. dávkou v Národnom futbalovom štadióne.

Očkovanie treťou dávkou je dôležité aj z hľadiska blížiaceho sa variantu omikron. V pondelok to uviedol predseda vlády Eduard Heger, ktorý dostal v župnom Veľkokapacitnom očkovacom centre tretiu dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Premiér povedal, že druhou dávkou bol zaočkovaný 23. júla a keď mu prišla správa, že sa môže ísť dať preočkovať treťou dávkou, tak to využil. Poukázal na to, že krajiny, ktoré majú výrazne vyššiu zaočkovanosť, zavádzajú striktné opatrenia počas Vianoc. „Snažíme sa získať čo najviac informácií, ako sa bude tento variant správať. S istotu vieme, že sa šíri veľmi rýchlo,“ povedal premiér Eduard Heger s tým, že tretia dávka výrazne zvyšuje ochranu proti tomuto variantu.

Je dôležité, aby posilňujúcu dávku využili najmä starší ľudia, tvrdí Heger. „Som rád, že na Slovensku máme už treťou dávkou zaočkovaných takmer 800.000 ľudí,“ povedal. Zároveň pripomenul, že Slovensko je v počte zaočkovaných ľudí celkovo na chvoste. Povzbudil ľudí, aby sa dali vakcinovať.

Zľava vicežupan Juraj Štekláč a premiér Eduard Heger.
Zľava vicežupan Juraj Štekláč a premiér Eduard Heger.

Pozývame vás do nášho Veľkokapacitného očkovacieho centra na Tehelnom poli na 1., 2. alebo 3. dávku. Takto očkujeme cez sviatky:

  • 29. december 2021
  • od 7. januára 2022
  • O termín môžete požiadať v našom formulári
  • Ak sú kapacity vyblokované, skúste to neskôr, je možné, že sa termín uvoľní.

Predseda vlády SR odporučil občanom, aby dodržiavali všetky opatrenia. Pred návštevami sa otestovali, poctivo nosili respirátory a obmedzili sociálny kontakt na minimum.

Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja pre zdravotníctvo Juraj Štekláč uviedol, že vo veľkokapacitnom centre v Bratislavy podali cez 650.000 vakcín. „U nás už v tejto chvíli dominujú tretie podania, je to dané tým, že BSK má celkom dobrú preočkovanosť. Záujem o prvé a druhé dávky už nie je taký vysoký,“ povedal.

Pozrite si video:

Zdroj: TASR
Foto a video: Jana Šantavá