Preteky veteránov 1000 míľ československých spestrí slovenský okruh

1241
Foto: Barbora Jančárová
Foto: Barbora Jančárová

V rámci tohtoročnej edície pretekov veteránov 1000 míľ československých, ktorá bude v dňoch 11. – 14. 8. absolvujú účastníci aj slovenský okruh. V piatok 13. augusta vyrazia z bratislavskej Záhorskej Bystrice na trasu cez Slovenský Grob, Pezinskú Babu, Lozorno a hrad Devín do Bratislavy.

Veteránov bude možné v Záhorskej Bystrici vidieť aj v sobotu 14. augusta, keď na ceste pri Kaplnke sv. Vendelína vľavo absolvujú od 7.30 h jazdu zručnosti.

História pretekov 1000 míľ československých siaha do medzivojnového obdobia, keď sa Autoklub Republiky Československej rozhodol zorganizovať preteky, v ktorých bola vytrvalosť rovnako dôležitá ako rýchlosť. Symbolicky od budovy Autoklubu Českej republiky z Opletalovej ulice štartujú aj tohtoročné preteky. Minulý rok sa na pretekoch zúčastnilo 105 automobilov s rokom výroby do 1939, súťažilo 250 pretekárov, ktorí prešli 18 prejazdových miest. Tento ročník sa koná pri príležitosti 120. výročia narodenia automobilového pretekára Bohumila Turka.

Foto: Michal Feik
Foto: Michal Feik

Prví pretekári legendárnych 1000 mil československých dorazili do hlavného mesta včera okolo piatej poobede. Dokopy môžete na námestí obdivovať takmer 120 historických vozidiel.

Ročník 2020 bol venovaný 125. výročiu automobilky ŠKODA a tak ako aj po minulé roky, opäť pod záštitou prezidenta Českej republiky. Článok a skvelé fotografie z minulého roka nájdete TU.

Zdroj: Záhorská Bystrica