Preventívne kontroly parkovania na Dvoroch 4 fungujú

929

Počty áut nerezidentov riskujúcich pokuty od Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy v lokalite Dvory 4 klesajú.

„Pravidelne vás upozorňujeme na novinky, ktoré by od 10. januára 2022 mali začať platiť v rámci celomestského parkovacieho systému aj na našich Dvoroch 4. Do tohto dátumu sme tam v snahe pripraviť vás na veľké zmeny včas od decembra osadili i dopravné značenie zóny. A funguje to,“ približuje mestská časť Petržalka na svojom webe.

Pre porovnanie. V prvý týždeň kontrol na Dvoroch 4 mestská časť zaznamenala asi 2 300 vozidiel a aj viac ako 340 priestupkov s parkovaním nerezidentov. V druhom týždni ale klesol celkový počet vozidiel pod 2 200 a počet týchto priestupkov na asi 200.

„Veľmi nás teší, že naše preventívne upozornenia a kontroly padli na úrodnú pôdu aj v tejto oblasti a viac ako 120 vodičov nerezidentov tak od kolegov z magistrátu nemuselo dostať pokuty,“ dodáva samospráva.

Ako? Odparkovať, alebo sa zaregistrovať do pilotného petržalského parkovacieho systému na www.PARKOVANIEVPETRZALKE.sk či cez mobilnú aplikáciu URBI – Parkovanie Petržalka.

Aj zvyšných, stále viac než 200 nerezidentov mestská časť opäť upozorňuje, že pri ďalšom zistení porušenia platných pravidiel parkovania na Dvoroch 4 sa už pokute od magistrátu s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhnú. Od stredy 1. decembra totiž môže hlavné mesto i Mestská polícia Bratislava nahlásené priestupky začať riešiť v zmysle inštitútu objektívnej zodpovednosti. Majiteľom takýchto vozidiel tak hrozí sankcia do 78 eur či odťah. Viac informácií nájdete TU.

Zdroj: Petržalka