Pri návšteve lesoparku choďte sami a chráňte sa

1388

Mestské lesy v Bratislave žiadajú návštevníkov bratislavského lesoparku, aby dodržiavali dostatočný odstup aspoň dva metre od ostatných ľudí, chodievali sami či v prípade rodín v malých skupinách.

Ak ľudia prichádzajú MHD, alebo sa zdržiavajú na miestach s vyššou koncentráciou ľudí, mestská organizácia vyzýva používať ochrannú rúšku, respektíve jej náhradu na zakrytie nosa a úst.

V rámci opatrení Mestské lesy informujú, že detské ihriská na Partizánskej lúke, Kamzíku a Peknej ceste sú zatvorené. Všetky plánované verejné podujatia v lesoparku, ako sú behy, preteky, kurzy včelárstva a ekovýchovy sú až do konca marca zrušené. Rušiť sa budú pravdepodobne aj aprílové podujatia a kurzy. Verejné WC na Partizánskej lúke a Kamzíku sú tiež uzatvorené.

Prostredníctvom sociálnej siete budú Mestské lesy v Bratislave prinášať Bratislavčanom tipy, čo robiť a kam ísť s deťmi, aby sa minimalizovalo riziko nákazy. „Aktuálne je ideálne obdobie na pozorovanie našich ďatľov, tesára čierneho, žlny zelenej a ďatľa veľkého,“ spresnila organizácia. „Cez Facebook Mestské lesy v Bratislave môžete sledovať tipy čo robiť a kam s deťmi, aby ste minimalizovali riziko nákazy. Aktuálne je ideálne pozorovanie našich ďatľov Tesára čierneho, Žlny zelenej a Ďatľa veľkého.“

Zdroj: FB