Kampus zdravia a športu v Petržalke ide do ďalšej fázy. Župa spustila inžiniersko-geologický prieskum

2015

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje v bratislavskej Petržalke vybudovať kampus zdravia a športu. Projekt sa posúva do ďalšej fázy. Župa už začala s inžiniersko-geologickými prácami a s prípravou projektovej dokumentácie.

V posledných dňoch prebiehal na území areálu kampusu zdravia a športu inžiniersko-geologický prieskum. Z hľadiska prípravy ide o štandardnú aktivitu, ale z pohľadu projektu je to zásadný míľnik. Z koncepčno-architektonickej fázy sme sa posunuli do prípravy projektovej dokumentácie. Momentálne spracovávame dokumentáciu pre územné rozhodnutie budovy školy, multifunkčnej haly, internátu a samotného areálu,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

BSK plánuje v rámci mestskej časti Petržalka vybudovať modernú štvrť pre potreby vzdelávania a aplikovaného výskumu v oblasti zdravia a športu. 

V spolupráci s kľúčovými partnermi bude vybudovaná infraštruktúra, ktorá bude poskytovať domovské zázemie pre aplikovaný výskum zameraný na prevenciu verejného zdravia, stredoškolské vzdelávanie, hokejovú akadémiu ako aj priestor pre športové aktivity verejnosti. Projekt bude realizovaný v zmysle konceptu SMART škôl, ktorý bol spracovaný Bratislavským samosprávnym krajom.

Nový areál bude pozostávať z viacerých objektov, ktoré sa budú synergicky prepájať. Tvoriť ho bude budova školy vrátane diagnosticko-rehabilitačného centra, internát, hokejová hala, atletický štadión či multifunkčná hala.

Viac informácií o projekte nájdete TU.

Fotogalériu z geologického prieskumu nájdete TU a TU.