PumpPark Petržalka: Nová dráha je obľúbená aj v zime

13443
Petržalský pumptrack je jeden z najväčších v strednej Európe.
Petržalský pumptrack je jeden z najväčších v strednej Európe.

V peknej lokalite v srdci Petržalky vyrástla nová pumptracková dráha. Je najväčšou v širokom okolí a prispela naň aj naša župa.

PumpPark nájdete na Haanovej ulici v Petržalke, v peknom prostredí blízko lesíka. „Je to najväčšie športovisko tohto druhu široko ďaleko. Ide o komunitný projekt, ktorý vymysleli a postavili bajkeri bajkerom a samosprávy ho podporili hlavne finančne,“ povedala o športovisku Eva Uhliariková, projektová manažérka. Na moderný pumptrack s asfaltovým povrchom prispela aj Bratislavská župa a tešíme sa, že sa ihneď stal obľúbený a plný je dokonca aj v zime. Aj keď na ňom majú prednosť profesionálni športovci, zajazdiť si na ňom môže ktokoľvek, aj deti. Okrem bicyklov môžete vyskúšať korčule, skateboard či kolobežku. Dráhy majú spolu takmer 600 metrov rôznej obtiažnosti a park sa tak zaradil medzi najväčšie športoviská tohto druhu v strednej Európe.

Myšlienka na projekt vznikla v Občianskom združení Pedál. Napriek tomu, že je dráha hotová a otvorená pre verejnosť, bude potrebovať priebežné investície do údržby a podobne. Ak by ste chceli tento krásny projekt podporiť, môžete tak urobiť TU.