PumpPark Petržalka: Takto vyzeral PumpCup 2021

1363

Petržalský pumptrack patrí medzi najväčšie športoviská tohto druhu v strednej Európe. Pozrite sa, ako sa na novej dráhe pretekalo športovcom aj nadšencom na súťaži PumpCup 2021.

Okolo novej pumptrackovej dráhy sa vytvorila silná komunita, do ktorej patria profesionáli, šikovní amatéri, ale aj deti. Na jednej dráhe športujú spoločne a tak vyzerala aj exhibícia celoslovenskej série PumpCup 2021.

Najväčšia dráha v srdci najväčšieho sídliska

PumpPark nájdete na Haanovej ulici v Petržalke, v peknom prostredí blízko lesíka. Je to komunitný projekt, ktorý vymysleli a postavili bajkeri bajkerom. Vznikol prestavbou starej bikrosovej dráhy. Finančne ho podporili samosprávy, vrátane bratislavskej župy. Aj keď na ňom majú prednosť profesionálni športovci, zajazdiť si na ňom môže ktokoľvek, aj deti. Okrem bicyklov môžete vyskúšať korčule, skateboard, kolobežku a odrážadlá. Park je osvetlený aj v noci, dá sa preto využiť aj na nočné adrenalínové jazdenie. Asfaltové dráhy majú spolu takmer 600 metrov rôznej obtiažnosti a park sa tak zaradil medzi najväčšie športoviská tohto druhu v strednej Európe.