Vajnory získali 45 000 eur na vybudovanie pumptracku

1671

Vajnory uspeli v rámci grantového programu hlavného mesta Bratislava s projektom, ktorý vypracovali a podali koncom minulého roka. Získali tak 45 000 eur na vybudovanie pumptrackovej dráhy vo Vajnoroch.

Čo je to pumptrack?

Pumptrack je uzavretý, umelo vytvorený okruh, ktorý je vytvorený pre jazdu na bicykli, kolobežke alebo korčuliach. Okruh je tvorený vlnami a klopenými zákrutami, ktoré umožňujú zvyšovať rýchlosť jazdy za pomoci pumpovania. Jazda na pumptracku je najlepším základom pre pohyb detí aj dospelých.

Prečo práve pumptrack?

Mestská časť dlhodobo pociťuje nedostatok priestoru na volnočasové aktivity dospievajúcej mládeže. Tá má záujem športovať, ale nie je kde, prípadne priestor nie je vhodný. Reč je o starších žiakoch, ktorí sa kolobežkujú a skateboardujú v Parku pod lipami a ničia tak verejný priestor. Práve táto skupina by mala byť hlavným návštevníkom budúceho pumtracku. Jedným z dôvodov, prečo sme sa Vajnory rozhodli pre pumptrack je aj ten, že nie je hlučný.

Výhody

Pumptrack je určený pre široké vrstvy obyvateľov. Naozaj sa nejedná o adrenalínovú zábavu pre úzku skupinu nadšencov, ale vďaka hladkému povrchu umožňuje jazdu na bicykli, kolobežke, korčuliach, ale aj na odrážadle pre najmenších.

Zdroj: Michal Vlček-starosta Vajnor