Rohožník má unikátne obecné múzeum. Pozývame vás na jeho otvorenie

1050

Krásny projekt, ktorý podporí kultúru aj cestovný ruch. Z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy sme prispeli na vznik unikátneho obecného múzea v Rohožníku a už túto sobotu vás pozývame na slávnostné otvorenie.

Budoval ho starosta Peter Šváral so svojimi obyvateľmi, najmä dôchodcami. Veľa predmetov pochádza práve z ich povál a pivníc. „Vznik múzea bol inšpirovaný „Sedláckymi dvormi“ počas našich slávností. Uvedomili sme si, že poklady, ktoré majú obyvatelia zozbierané, by si zaslúžili miesto na stálu výstavu,“ vysvetľuje starosta. Časť priestorov, kde bola kedysi napríklad pálenica, sa tak premenili na Obecné múzem. „Je plné predmetov, ktoré rozprávajú príbeh našej obce. Máme napríklad aj funkčnú pec na chlieb. Máme však čo zlepšovať a do bucúcnosti by som si prial, aby to bolo aj miesto, kde sa dá posedieť. Múzeum slávnostne otvoríme už túto sobotu a všetci ste srdečne vítaní – domáci aj cezpoľní. Pripravili sme pár prekvapení a o dobrú náladu sa postará aj folklórny súbor LIPKA.“


Múzeum vzniklo vďaka spolupráci so SPIDUCHom (našimi Spívajúcimi dúchodcami), podpore spoločnosti DANUCEM a Bratislavskému samosprávnemu kraju.“ My sme prispeli z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.