Ružinov má schválený grant. V areáli ZŠ Medzilaborecká vznikne nová škola s telocvičňou

1817

Mestská časť Ružinov má definitívne schválený grant vyše 2,7 milióna eur na výstavbu novej školy s telocvičňou v areáli ZŠ Medzilaborecká. Informoval o tom starosta mestskej časti Martin Chren na sociálnej sieti.

Druhá najväčšia mestská časť v Bratislave je atraktívna pre život, avšak noví Ružinovčania vytvárajú tlak na celú infraštruktúru. „Vyše 50 rokov v Ružinove nepribudla žiadna nová základná škola, no zato pribudlo vyše 30 tisíc obyvateľov. Je to už druhý zo štyroch projektov rozširovania školských kapacít, na ktorých od nuly tretím rokom pracujeme,“ približuje starosta.

Prvým bolo získanie budovy v areáli gymnázia Tomášikova, ktorá funguje od 1. septembra. Druhým je práve rozšírenie základnej školy Medzilaborecká, kde už prebiehajú stavebné práce a otvoriť by sa mala v budúcom školskom roku. Tretím bude rozšírenie základnej školy Ostredková o kompletne nový pavilón aj s telocvičňou, kde čoskoro bude ukončené verejné obstarávanie na stavebnú firmu. Štvrtým bude prístavba k základnej škole Vrútocká, ktorú plánuje mestská časť naprojektovať a vysúťažiť budúci rok.

„Za týmito výsledkami je úžasná práca našich tímov z investičného oddelenia a z projektovej oblasti, ktorým za to patrí obrovská vďaka, rovnako ako prednostovi úradu Pavlovi Balžankovi, ktorý celý proces koordinuje a vedie. Rovnako treba poďakovať perfektným ľuďom z Bratislavského samosprávneho kraja, ktorí nás celým procesom prípravy žiadostí o eurofondy sprevádzali od prvého dňa a urobili neuveriteľný kus roboty v boji za náš kraj,“ dodáva.

Starosta Martin Chren má bohatú zásobu kvalitne pripravených projektov, ktoré je nutné financovať predovšetkým z eufofondov. Viac o projektoch v Ružinove nájdete vo videu.

Zdroj: Facebook Martin Chren – starosta Ružinova