Šiesty bratislavský most bude Lužný alebo Jarovský

5751
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Bratislavčania môžu sami rozhodnúť, ako sa bude volať šiesty most, ktorý spojí dunajské brehy.

Hlasovanie prebieha na Facebooku ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala a do finále sa dostali dva názvy – Lužný a Jarovský. Hlasovať sa dá prostredníctvom série online ankiet a pôvodne boli v hre aj tieto názvy: Most M. R. Štefánika, Most A. Dubčeka, Dunajský most, Kopáčsky most, Panónsky a Španielsky most.

Španielsky most bol vyradený pre falošné účty

Semifinálové hlasovanie sa skončilo vyradením jedného z názvu – Španielskeho mosta. Získal síce tisíce hlasov, ale na prvý pohľad z falošných účtov. My sme na ich prítomnosť upozornili Ministerstvo ešte počas hlasovania. Na základe našej analýzy totiž až 60 % hlasov bolo z profilov so zahranične znejúcim menom, 58 % tvorili profily bez fotografie a 7 % tvorili vyslovene pofidérne alebo vulgárne názvy profilov. K nedôveryhodnosti hlasujúcich profilov prispieva aj fakt, že väčšina z tých zahraničných bola vytvorená len nedávno. Ministerstvo neskôr túto možnosť stiahlo práve z dôvodu vysokej prítomnosti falošných profilov.

Tento týždeň nás čaká finálový duel a čoskoro sa dozvieme, aké meno ponesie náš nový most. Keď bude spustené hlasovanie, zverejníme ho aj na našom Facebooku Bratislavský kraj, sledujte nás.