Školám by mohlo pomôcť elektronické vzdelávanie

1038

V období, kedy je na školách obmedzené fyzické vyučovanie, by mohlo základným a stredným školám pomôcť elektronické vzdelávanie. Informoval o tom Peter Ďurica, generálny riaditeľ Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES), ktorá je príspevkovou organizáciou Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu.

Keďže si aktuálne školy zabezpečujú vzdelávanie individuálne, využívajú dostupné prostriedky, ako aj vlastnú tvorivosť. Dôležité je vytipovať základné riešenia a v spolupráci s výrobcami pripraviť návody ako ich využiť.

NASES chce vytvoriť základnú sadu vyškolených kľúčových používateľov, ktorí pomôžu pripraviť informačný obsah na dennodenné vzdelávanie. Cieľom je, aby čo najskôr bolo možné rozbehnúť takúto formu výučby. Zároveň pripravia na výber viacero možností. Každá škola si tak môže vybrať to najlepšie a najkomfortnejšie riešenie.

NASES dohliadne nielen na podporu systémov elektronického procesu vzdelávania v pôsobnosti základných a stredných škôl, ale aj na zabezpečenie kybernetickej ochrany a bezpečnostných štandardov pre ochranu používateľov aj poskytovateľov v rámci riešení vo verejnej správe.

Zdroj: TASR