Slovenská filharmónia odvysiela záznam Straussovej Elektry

908

Slovenská filharmónia pozýva svojich priaznivcov vo štvrtok 30. apríla sledovať záznam koncertného uvedenia jednodejstvovej opery Richarda Straussa Elektra podľa známej Sofoklovej tragédie. Záznam koncertu je možné sledovať o 19.00 h na stránke stream.filharmonia.sk.

Koncertné uvedenie Straussovho vrcholného diela zaznelo v bratislavskej Redute vôbec po prvýkrát 23. a 24. februára 2017. Hlavná postava krvilačnej Elektry, prahnúcej po pomste, zaznela v interpretácii sopranistky Maidy Hundeling, ktorá v sezóne 2015/2016 debutovala v Metropolitnej opere v New Yorku a je pravidelným hosťom Opery Slovenského národného divadla v Bratislave.

Na pódiu sa predstavili mnohí ďalší sólisti – Mária Porubčinová v úlohe Chrysothemis, Elektrinej sestry, Denisa Hamarová zaspievala part Klytaimnestry, Elektrinej matky, Jan Vacík, Peter Mikuláš a mnohí ďalší.

Záznam uvedeného koncertu bol k dispozícii v hudobnom archíve Slovenskej filharmónie na obmedzený čas. V týchto dňoch získala filharmónia súhlas na jeho opätovné týždňové zverejnenie. Záujemcovia ho môžu sledovať od 30. apríla do 7. mája.

Zdroj: Slovenská filharmónia