Slovenská pošta ruší skrátené otváracie hodiny pobočiek

1572

Poskytovanie poštových služieb bude od štvrtka 23. apríla zabezpečené v štandardnom režime na celom území Slovenska. Slovenská pošta obnoví otváracie hodiny jednotlivých pobočiek a doručovanie doporučených zásielok. Naďalej však budú platiť bezpečnostné a hygienické opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Pošty však naďalej ostávajú zatvorené počas víkendu. Aktuálne otváracie hodiny pobočiek nájdu klienti aj na internetovej stránke Slovenskej pošty, v Mobilnej aplikácii Slovenskej pošty a na výveskách jednotlivých pobočiek pôšt. Naďalej platí povinnosť nosenia rúška, šálu či šatky a zákazníci si pri vstupe musia vydezinfikovať ruky. Na pošte môže byť maximálne 1 zákazník na 25 m2 predajnej plochy pobočky. A čakajúci musia dodržiavať 2-metrový odstup.

Obnovené doručovanie doporučených zásielok

Doručovanie doporučených zásielok, zásielok do vlastných rúk, s doručenkou, dobierkou bude zabezpečované štandardne, teda tak, ako pred zavedením bezpečnostných opatrení v súvislosti s koronavírusom. Zákazníci tak už nemusia chodiť pre doporučené zásielky na poštu, čím sa odľahčí aktuálna situácia.

Pre zásielky podané dňom 1. mája sa tiež obnovuje štandardná odberná lehota 18 kalendárnych dní. To znamená, že pre zásielky podané do konca apríla platí predĺžená úložná lehota o 14 dní.

Odporúčania a usmernenia pri preberaní zásielok od našich doručovateľov alebo kuriérov:

Ak ste v karanténe nepreberajte zásielky, dôchodok, ani sociálnu dávku. Ak je to možné označte si byt a nalepte si na dvere lístok karanténa. Oznámte kuriérovi, že ste v karanténe a zásielku nepreberajte, prípadne komunikujte s kuriérom o spôsobe prevzatia zásielky. Doručovateľ môže zásielku nechať pred vašimi dverami. Pri podpise vždy použite rúško a rukavice.

Zdroj: Slovenská pošta