Slovenská televízia odvysiela počas Veľkej noci viacero bohoslužieb

1766

Tento rok sa veriaci v kostoloch nezídu, dôvodom je zabránenie šíreniu nového koronavírusu. RTVS počas veľkonočných sviatkov odvysiela v televízii aj v rozhlase niekoľko bohoslužieb.

Veľký piatok (10.4.)

Rádio Regina prinesie o 9.05 h záznam evanjelických pašiových služieb Božích s kázňou biskupa Západného dištriktu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Jána Hroboňa.

Na Jednotke o 10.00 h odvysielajú priamy prenos pašiových služieb Božích z Nového evanjelického kostola na Legionárskej ulici v Bratislave s čítaním pašií o umučení a smrti Pána Ježiša Krista. Liturguje generálny biskup Ivan Eľko.

Dvojka o 21.00 h prinesie priamy prenos krížovej cesty z Námestia svätého Petra vo Vatikáne s pápežom Františkom.

Biela sobota (11. 4.)

Trojka bude o 20.00 h vysielať priamy prenos veľkonočnej vigílie z Katedrály svätého Jána Krstiteľa v Trnave. Celebrovať bude trnavský arcibiskup Ján Orosch.


Veľkonočná nedeľa (12. 4.)

O 9.05 h si môžete vypočuť v Rádiu Slovensko a Rádiu Regina priamy prenos slávnostnej rímskokatolíckej svätej omše z kaplnky Kňazského seminára Cyrila a Metoda na Kapitulskej v Bratislave.

Jednotka o 10.00 h odvysiela rovnako v priamom prenose veľkonočnú omšu z Katedrály svätého Jána Krstiteľa v Trnave, celebrovanú trnavským arcibiskupom Ján Oroschom.

Rádio Slovensko o 11.30 h prinesie priamy prenos veľkonočného požehnania Urbi et Orbi z Vatikánu.

O 11.55 h pápež prinesie prenos požehnania Urbi et Orbi – Mestu a svetu aj televízna Jednotka.
      

V nedeľu 19. apríla oslavujú Veľkú noc pravoslávni veriaci. Rádio Regina Východ o 9.05 h prinesie živý prenos svätej liturgie z obce Bžany. Liturgiu Svetlé Kristovo zmŕtvychvstanie – Nedeľa Paschy odvysiela štúdio RTVS Košice.