Slovensko patrí v Európe medzi najúspešnejšie krajiny v boji s ochorením COVID-19

3006

Počas pondelka (27. 4.) pribudli na Slovensku len 3 prípady nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1 384 takýchto prípadov. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) o tom informuje na sociálnej sieti.

Negatívnych na ochorenie COVID-19 bolo pri testovaní 75 866 ľudí, pričom celkovo máme už 423 vyliečených.

Vďaka týmto pozitívnym číslam nešetril optimizmom ani premiér Igor Matovič, ktorý sa s emóciami podelil na sociálnej sieti facebook.

„Začína mi šiesty týždeň v práci a mám trochu pocit akoby už šesťdesiatyši­esty,“ posťažoval si v úvode na tempo práce.

„Priznávam, už viackrát som si dal aj otázku, či to má zmysel… ale vždy ma do normálu priviedlo uvedomenie si zodpovednosti za zdravie a životy ľudí a túžba naozaj urobiť zo Slovenska krajinu, kde budeme radi žiť,“ píše ďalej a uvedomuje si, že život s obmedzeniami nie je pre Slovákov jednoduchý.

„Na druhej strane si môžeme spoločne gratulovať,“ a pripomína, že sme ešte stále nad koronavírusom nevyhrali.

Podľa jeho vyjadrenia máme najmenej obetí v prepočte na počet obyvateľov v celej Európe a v počte pozitívnych sme medzi špičkou.

Máme rovnaké výsledky ako Nový Zéland, ktorý sa v poslednej dobe dáva celosvetovo za vzor. Máme byť na čo hrdí, tak nepodliehajme skepse,“ dodáva.

Podľa premiéra sme mohli mať bez prísnych opatrení už cez tritisíc obetí rovnako, ako „iní naši európski bratia“ a 25-tisíc ľudí by bolo k dnešnému dňu pozitívne testovaných na Covid-19. Tisíce ľudí by ostali dokonca aj s trvalými následkami.

„Buďme radi, že žijeme tu a teraz❤️,“ dodal v závere premiér Matovič.