Spojme sa všetci za umenie

1026

Mestská časť Bratislava – Ružinov a CULTUS Ružinov chcú podporiť umenie a umelcov z Bratislavského kraja, ktorých zasiahla kríza najviac. Dostanú tak možnosť vystúpiť na pódiu DK Ružinov a SD Nivy cez LIVE STREAM.

Tento rok je pre hudobníkov, divadelníkov a všetkých ostatných umelcov veľmi ťažký. Zo dňa na deň mnohí zostali bez práce. Nevieme, dokedy opatrenia potrvajú a oni nevedia, kedy sa vrátia na dosky či k inej tvorivej práci.

Ružinov chce zabojovať o záchranu umenia a dáva tak priestor kapelám, divadelníkom, tanečníkom, či sólistom rôznych žánrov. No najmä umelcom v slobodnom povolaní, ktorých jediným zdrojom príjmu je umenie.

„Pri organizovaní koncertu sú pre kapely najväčšie položky v rozpočte: prenájom priestoru, technika a propagácia. Poskytneme umelcom všetky tieto položky zadarmo, zorganizujeme vystúpenie a navyše im dáme aj honorár. Nebudeme vedieť však vyhovieť každému, preto budeme vyberať tých, ktorí to najviac potrebujú“ hovorí riaditeľka CULTUS Ružinov, Andrea Kozáková.

Takto môžete pomôcť vy: online predstavenie bude v nedeľu 25. októbra a ako diváci môžete umelcov podporiť zakúpením online vstupenky.

Zdroj: cultusruzinov.sk