Spoznaj a objavuj to najlepšie z Malých Karpát s knihou Rekordy Malých Karpát

958

Máte radi prírodu, pamiatky, kultúru či túlanie sa po krajine? A viete čo sa stane, keď sa spojí geograf s environmentalistom, spisovateľ s fotografom, otec so synom a obaja majú radi Malé Karpaty? A keď navyše budú mať k tomu malú pomoc priateľov? Ak tými priateľmi budete aj vy, vznikne úžasná kniha Rekordy Malých Karpát. V tejto knižke nájdete všetko naj z prostredia prírody, histórie, kultúry a osobností, ktoré formovali našu malebnú krajinu.

Kniha je už takmer hotová. Práve prechádza jazykovou korekciou a po pár kozmetických úpravách bude zrelá na vydaj a do tlače. Celá príprava knihy je finančne náročná, no práve tlač je tá najnáročnejšia a preto sa hľadajú dobrí ľudia, ktorí by vedeli knižku finančne podporiť. Podporiť môžete na tomto linku. Vaša podpora samozrejme nezostane bez povšimnutia, ale bude odmenená knihou v zvýhodnenej cene a ďalším zaujímavým turistickým vybavením.

O čom kniha je?

O všetkom s čím sa v tomto regióne môžete stretnúť. A to všetko zhruba na 500 stranách, 400 fotografiách, 16 mapách.

O prírode, histórii, kultúre, pamiatkach.
O geológii, reliéfe, podnebí, vodách, rastlinstve a živočíšstve.
O praveku, staroveku a ostatných érach až po súčasnosť.
O hradiskách, hradoch, zámkoch, kaštieľoch, kostoloch.
O technických pamiatkach, baniach, železniciach, cestách, mlynoch.
O moderných stavbách, chatách, observatóriách.
O ľudovej kultúre, vinohradníctve.
O športe a turistike.
O významných osobnostiach ale ešte O mnohom inom.

Publikácia obsahuje všetky zložky, ktoré tvoria krajinu a je komplexným pohľadom na ňu.

V knihe nájdete priestor s názvom „Moje rekordy“, kam si budete môcť sami vložiť obrázok či fotku a popísať váš novoobjavený rekord. Ďalej tak môžete pokračovať v bádaní prostredníctvom našich pripravovaných súťažných hier.

Je to jednoducho kniha, s ktorou už nebudete musieť rozmýšľať kam sa konečne cez víkend vyberiete, čo nevšedné uvidíte, zároveň sa dozviete nové informácie o mieste, ktoré ste snáď už sto krát navštívili.

Zdroj: startlab.sk