Staré Mesto rozširuje kapacity svojich škôl

500

Sú zmeny, ktoré nebijú do očí, ale to ešte neznamená, že sa nedejú. Staré Mesto intenzívne investuje do základných aj materských škôl, ktorých je zriaďovateľom.

„Nevyhnutnosť rozširovať kapacity základných škôl nás v krajnom prípade ženie mestskú časť do nutnosti okliešťovať odborné učebne. Odborné učebne sú však potrebné, preto vždy hľadáme spôsob, ako ich plnohodnotne nahradiť. Na ZŠ M. R. Štefánika na Grösslingovej ulici sme takéto riešenie našli v roky nevyužívanom domčeku na školskom dvore,“ približuje mestská časť na sociálnej sieti. Roky zabudnutý sklad harabúrd sa tak vďaka rozumnému nápadu a šikovným rukám remeselníkov zmenil na modernú odbornú učebňu („labáky“) fyziky, chémie a techniky.

Na Základnej škole Hlboká mestská časť vytvorila jednu kmeňovú triedu pre malých školákov jednoducho tak, že prerobila bývalý školnícky byt na nové kancelárie pre riaditeľa, zástupkyňu a spojením ich úradovní zas novú triedu pre 30 detí. Z niekdajšej kancelárie vedúcej jedálne pre zmenu vznikla odborná učebňa jazykov.

Podobným spôsobom vznikli nové triedy aj na ďalších základných školách, ktoré má pod palcom Staré Mesto.

Zdroj: Staré Mesto – srdce Bratislavy