Starosta Vrakune upozorňuje: Koho prichytíme sypať smeti do prírody, bude visieť na nástenke hanby!

3283

Mestská časť Bratislava-Vrakuňa sprísňuje opatrenia proti ľuďom, čo vytvárajú nelegálne skládky.

„Šlak ma ide trafiť! V tejto ťažkej dobe, kedy ani neviem, kde mi hlava stojí. Kontrolujeme prevádzky, zháňame rúška, pomáhame seniorom, snažíme sa riešiť problémy spôsobené so šírením vírusu. Musíme nájsť financie, aby všetko správne fungovalo potom, ako skončí pandémia. Napriek všetkému sa našli občania, ktorí kašlú na všetky dobré mravy a životné prostredie a vyhadzujú smeti po celej Vrakuni,“ sťažuje sa na sociálnej sieti starosta Vrakune Martin Kuruc.

Ako upozorňuje starosta, zberný dvor je otvorený. „Rátali sme s tým, že keď sú ľudia doma, upratujú, robia poriadky a budú potrebovať služby zberného dvora. Nerátali sme však s tým, že ľudia sa budú takto správať,“ vyhlásil Martin Kuruc.

Kuruc upozorňuje, že mestská časť musí po takýchto ľuďoch upratovať a je potrebné si uvedomiť, že to stojí nemálo peňazí. Tým pádom bude musieť Vrakuňa ukrojiť financie vyčlenené na opravu ciest, chodníkov alebo ihrísk.

„Na zbernom dvore sme nainštalovali 24-hodinový kamerový systém a keď bude zaznamenaná takáto osoba, zverejníme jeho fotografiu na nástenke hanby, aby ste vedeli, komu sa môžete poďakovať. Prosím vás, nevyhadzujte smeti kade-tade po celej Vrakuni, ale doneste to na zberný dvor na Majerskej ulici,“ uzatvoril starosta Kuruc.

Foto: Martin Kuruc