Starostka Starého Mesta: Ľudia sú rozumní a centrum je pokojné

1512

Staré Mesto aktívne rieši za dodržania sprísnených bezpečnostných pravidiel nastavenie opatrení, aby zvládlo situáciu núdzového stavu.

„Pripravujeme projekty pre seniorov a najohrozenejšie skupiny obyvateľov. Sociálne oddelenie príkladne komunikuje s ohrozenými seniormi,“ informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Staré mesto okrem seniorov myslí na všetky stavy aj vekové skupiny. Projekt literarno-výtvarnej súťaže „Učíme sa doma“ je určený pre deti a už registrujeme prvé nádherné príspevky, ktoré ak ich bude dosť, tak budú knižne vydané.

„Čo chýba, sú rúška pre obyvateľov, ktoré má zabezpečiť štát, ale Staré Mesto má pripravený krízový plán distribúcie, ktorý vie operatívne realizovať. Zatiaľ je jediné bezpečné riešenie, minimalizovať pobyt na verejnom priestranstve s inými osobami,“ vyzvala starostka.

Ako uviedla Aufrichtová, ľudia sú rozumní a centrum je pokojné a príkladne prázdne.

Výkon úradu Staré Mesto je riadne zabezpečený, zamestnanci majú pridelenú prácu, všetci komunikujú cez aplikáciu Teems, ktorú má úrad už dlhšiu dobu zabehnutú. Mestská časť nastavila režim osobnej účasti na úrade v bezpečnostnom móde.

Staromestské technické služby sú v plnom výkone, tiež s dodržiavaním bezpečnostných pravidiel. Práca s ochrannými prostriedkami, obmedzený počet osôb v skupine a pod. Stavebné práce na staromestských investičných akciách sú v procese.

„Držme spolu, zvládneme to,“ dodala starostka.

Foto: Zuzana Aufrichtová