Stredoškolská liga v malom futbale pozná najlepšie tímy

1084

Slovenský zväz malého futbalu v spolupráci s Bratislavským samosprávny krajom zorganizovali už druhý ročník Stredoškolskej ligy v malom futbale v Bratislavskom samosprávnom kraji. Na Adlerke sa celkovo stretlo až 52 stredoškolských tímov v dvoch kategóriách – žiaci a žiačky.

Medzi chlapcami súťažilo až 42 tímov. Do play-off zápasov sa po odohratí základných skupín dostalo 16 najlepších tímov. iPrvý sitom play-off prešli školy Súkromná stredná športová škola, Obchodná akadémia Nevädzová, Spojená škola de La Salle, SPŠ stavebná a geodetická, Evanjelické bilingválne lýceum Bratislava, 1. súkromné gymnázium v Bratislave,  Obchodná akadémia Dudova a Gymnázium Karola Štúra v Modre. V dvoch štvrťfinále museli rozhodnúť o postupujúcich až pokutové kopy. V zápase medzi Spojenou skolou de La Salle a SPŠ stavebnou a geodetickou sa z postupu do semifinále tešili hráči zo stavebnej a v zápase medzi Evanjelickým bilingválnym gymnáziom a 1. súkromným gymnáziom v Bratislave išli ďalej hráči evanjelického gymnázia. Semifinalistov ešte doplnili OA Nevädzová a OA Dudova. V semifinálových zápasoch sa tešili z postupu hráči OA Nevädzová, ktorí vyradili SPŠ Stavebnú a geodetickú po výhre 4:0. Druhým finalistom sa po postupe na pokutové kopy stali hráči OA Dudova, ktorí vyradili Evanjelické bilingválne lýceum. V zápase o bronz sa tak stretli SPŠ stavebná a geodetická proti Evanjelickému bilingválnemu lýceu. Z bronzu sa nakoniec tešili hráči lýcea, keď vyhrali zápas o 3. miesto v pomere 2:0. V samotnom finále sa proti sebe postavili OA Nevädzová a OA Dudova. V dramatickom finále sa nakoniec po víťazstve 3:2 tešili z triumfu v SZMF Stredoškolskej lige žiaci OA Nevädzová. 

Medailisti v kategórii žiaci a ocenení hráči

  1. Obchodná akadémia Nevädzová
  2. Obchodná akadémia Dudova
  3. Evanjelické bilingválne lýceum

Najlepším strelcom žiackej kategórie sa stal Samuel Studený z 1. súkromného gymnázia Bratislava, ktorý strelil dvanásť gólov. Najlepším brankárom bol zvolený Dominik Kočan z víťaznej Obchodnej akadémie Nevädzová

Medzi žiačkami najlepšia Obchodná akadémia Dudova

Do kategórie žiačok sa zapojilo 10 tímov. Tie boli rozdelené do dvoch päťčlenných skupín. Do play-off postupovali dva najlepšie tímy z každej kategórie. V play-off sa tak hrali hneď semifinálové zápasy. V tom prvom sa stretli OA Račianska proti Strednej zdravotníckej škole Strečnianskej. V dramatickom semifinále rozhodli o postupujúcich až pokutové kopy, keď sa v riadnom hracom čase zápas skončil 0:0. Po pokutových kopoch sa z postupu do finále radovali žiačky OA Račianska. V druhom semifinále na seba narazili žiačky OA Dudova a Strednej zdravotníckej školy Záhradnícka. V tomto semifinále sa po vysokom víťazstve 7:0 tešili žiačky OA Dudova. V zápase o bronz sa stretli dve zdravotnícke školy. Z bronzu sa nakoniec po výhre 7:1 tešili žiačky Strednej zdravotníckej školy Strečnianska. Vo finále o titul bojovali dve obchodné akadémie. V tesnom a dramatickom finále sa nakoniec z víťazstva tešili žiačky OA Dudova, ktoré vyhrali 1:0 nad OA Račianska.. 

Medailistky v kategórii žiačky a ocenené hráčky

  1. Obchodná akadémia Dudova
  2. Obchodná akadémia Račianska
  3. Stredná zdravotnícka škola Strečnianska

Najlepšou strelkyňou sa stala s ôsmymi gólmi Diana Ivanová z Obchodnej akadémie Račianska. Najlepšou brankárkou sa stala Emma Jesenská z Obchodmej akadémie Dudova

Ocenené tímy a jednotlivci

Kategória žiaci:
1. Obchodná akadémia Nevädzová
2. Obchodná akadémia Dudova
3. Evanjelické bilingválne lýceum

Najlepší strelec: Samuel Studený – 12 gólov (1. súkromné gymnázium Bratislava)
Najlepší brankár: Dominik Kočan (OA Nevädzova)

Kategória žiačky:
1. Obchodná akadémia Dudova
2. Obchodná akadémia Račianska
3. Stredná zdravotnícka škola Strečnianska 

Najlepšia strelkyňa: Diana Ivanová – 8 gólov (OA Račianska)
Najlepšia brankárka: Emma Jesenská  (OA Dudova)

Autor článku: Stanislav Chudík