Stredoškolská liga v premiérovom ročníku so 45 tímami

895

Slovenský zväz malého futbalu v spolupráci s Bratislavským samosprávny krajom zorganizoval tento rok premiérový ročník Stredoškolskej ligy v malom futbale v Bratislavskom samosprávnom kraji. Do ligy sa zapojilo celkovo 45 stredoškolských tímov v dvoch kategóriách – žiaci a žiačky.

Medzi žiakmi najlepší hráči Hotelovej akadémie Mikovíniho

V kategórii žiaci sa do SZMF Stredoškolskej ligy v malom futbale zapojilo 39 tímov. Tie boli rozdelené do siedmych päťčlenných a jednej štvorčlennej skupiny. Zo základných skupín postupovali do play-off dva najlepšie celky. V play-off sa tímy stretli najskôr v 8-finálových zápasoch. Z víťazov vznikli štvrťfinálové dvojice, ktoré už bojovali o postup do boja o medaily. Vo 4-finále si hráči Gymnázia Bilíková poradili so Strednou priemyselnou školou dopravnou. Druhým semifinalistom sa stali hráči Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Hálova 16, keď zvíťazili 3:0 nad Strednou odbornou školou vinársko-ovocinárskou v Modre. Tretím semifinalistom sa stali žiaci Súkromnej strednej športovej školy, keď po víťazstve 4:2 vyradili Spojenú školu Pankúchova. Štvoricu semifinalistov doplnili hráči Hotelovej akadémie Mikovíniho, keď porazili 1:0 Obchodnú akadémiu Račianska. V semifinálových dueloch sa odohrali dramatické duely, ktoré rozhodli až pokutové kopy. V semifinále číslo jedna sa nakoniec z postupu do finále tešili gymnazisti z Bilíkovej, keď poslali do boja o bronz Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú Hálova 16. Druhými finalistami sa stali študenti z Hotelovej akadémie Mikovínho, keď postúpili po víťazstve 2:1 po pokutových kopoch nad Súkromnou strednou športovou školou. V dueli o bronz sa zrodilo víťazstvo 1:0 pre Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú Hálova 16 keď porazili Súkromnú strednú športovú školu. Vo finále prvého ročníka SZMF Stredoškolskej ligy sa stretli Gymnázium Bilíkova Hotelová akadémia Mikovíniho. Finále ovládli nakoniec po výsledku 2:0 žiaci Hotelovej akadémie Mikovíniho.

Najlepším strelcom žiackej kategórie sa stal Max Dugovič z Gymnázia Jána Papánka, ktorý strelil sedem gólov. Najlepším brankárom bol zvolený Filip Vavro z víťaznej Hotelovej akadémie Mikovíniho

Kategóriu žiačky ovládli študentky z Obchodnej akadémie Račianska

V kategórii žiačok sa prvého ročníka SZMF Stredoškolskej ligy zúčastnilo šesť tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch trojčlenných skupín. Víťazky skupín postupovali priamo do semifinále. Vo štvrťfinále sa o zvyšné dve semifinálové miestenky pobili tímy na druhom a treťom mieste v skupinách. Víťazkami skupiny A sa stali žiačky Obchodnej akadémie Račianska. Skupinu B ovládli žiačky Spojenej školy SOŠ agrotechnickej J.A. Gagarina Bernolákovo. Zo štvrťfinálových zápasov semifinálové dvojice doplnili žiačky Gymnázia Antona Bernoláka Gymnázia Ivana Horvátha. Prvé semifinále medzi Obchodnou akadémiou Račianska a Gymnáziom Antona Bernoláka ovládli žiačky obchodnej akadémie. V semifinále číslo dva medzi Spojenou školou SOŠ agrotechnická J.A. Gagarina Bernolákovo a Gymnázium Ivana Horvátha ovládli žiačky spojenej školy. V zápase o bronz zvíťazili gymnazistky Antona Bernoláka. Vo finále sa z víťazstva nakoniec tešili žiačky Obchodnej akadémie Račianska, keď porazili žiačky Spojenej školy SOŠ agrotechnickej J.A. Gagarina Bernolákovo 1:0. 

Najlepšou strelkyňou sa stala s ôsmymi gólmi Diana Ivanová z Obchodnej akadémie Račianska. Najlepšou brankárkou sa stala Gabika Reiselová zo  Spojenej školy SOŠ agrotechnickej J.A. Gagarina Bernolákovo.

Prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik sa teší z úspešného prvého ročníka stredoškolskej ligy v malom futbalu,: „Sme veľmi šťastní, že sa nám v Bratislave podarilo otvoriť stredoškolskú ligu aj v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Podujatie vyšlo na jednotku. Počas štyroch dní sa odohralo viac ako sto zápasov. Sme radi, že sa nám podarilo otvoriť aj kategóriu žiačok. Už teraz sa pripravujeme na ďalší školský rok a otvorenie SZMF Stredoškolskej ligy aj v ďalších krajoch. „

Ocenené tímy a jednotlivci

Kategória žiaci:
1. Hotelová Akadémia Mokovíniho
2. Gymnázium Bilíková
3. SPŠ elektrotechnická Hálova 16

Najlepší strelec: Max Dugovič – 8 gólov (Gymnázium J. Papánka)
Najlepší brankár: Filip Vavro (HA Mikovíniho)

Kategória žiačky:
1. Obchodná akadémia Račianska
2. SOŠ Agrotechnická Bernolákovo
3. Gymnázium Antona Bernoláka

Najlepšia strelkyňa: Diana Ivanová – 8 gólov (OA Račianska)
Najlepšia brankárka: Gabika Reiselová (SOŠ Bernolákovo)