Štrnásť miest Bratislavského kraja sa zúčastní 14. ročníka Jablkového hodovania s mladým vínom

575

Druhá októbrová sobota bude patriť už tradičnej oslave jabĺk a produktov, ktoré sa z nich dajú vyrobiť. Návštevníci tu budú môcť ochutnať sladké, slané koláče, netradičné jedlá, jablkové kompóty, lekváre s jablkami, jablčné nápoje, sušené či čerstvo pozberané jablká od miestnych pestovateľov, mladé víno a iné dobroty. Nebudú tu chýbať ani umelecké remeslá, ktoré predstavia jablko a jeho podoby vďaka rôznym materiálom a spracovaniu. V rámci podujatia sa budú konať zaujímavé sprievodné programy.

Jablkové hodovanie s mladým vínom 2022 sa uskutoční pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja dňa 8.10. súčasne v mestách a obciach Bratislavského kraja a to v Modre, Senci, Pezinku, Pezinok – Grinava, Limbach, Svätý Jur, Vinosady, Viničné, Jablonové, Ivanka pri Dunaji. V Bratislave si môžu návštevníci vychutnať jablkové dobroty v mestských častiach Rača, Petržalka, Vajnory a Devínska Nová Ves.

Podujatie je organizované v rámci projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.