Terasy v kaviarňach a reštauráciách musia byť od dnes zatvorené. Zatvára sa aj Tyršák

992

Fungovanie terás v kaviarňach a reštauráciách je od dnešného dňa zakázané. Naďalej môžu ponúkať donáškové služby alebo osobný odber.

Rozhodnutie hlavný hygienik Ján Mikas zdôvodňuje stúpajúcim počtom nakazených, hospitalizovaných aj úmrtí. Pripomenul, že prioritou epidemiológov je v tejto situácii chrániť zdravie a životy ľudí. „Je našou povinnosťou nastaviť opatrenia tak, aby čo najviac znižovali riziko nákazy. Nastavenie adekvátnych kompenzačných mechanizmov je už následne úlohou príslušných rezortov,“ povedal Mikas.

Zatvára sa aj Tyršák

Zimný Tyršák, umiestnený na mestskom pozemku na petržalskom nábreží Dunaja, bude od 11. decembra tiež zatvorený. Stánky na Tyršáku boli povolené ešte v októbri, v čase ďaleko priaznivejšej epidemiologickej situácie, než akú tu máme dnes. Ambulantný predaj v nich prebiehal v súlade s dodnes platnými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a prevádzkovateľ ešte nad rámec týchto požiadaviek zabezpečil aj kontrolovaný vstup, obmedzený počet zákazníkov a personál na kontrolu dodržiavania opatrení.

Pojazdné reštaurácie, takzvané food trucky, na Hviezdoslavovom námestí v bratislavskom Starom Meste končia tiež.

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu