Tip na výlet: Hrebeň kameňolomu Medené Hámre

4381

Stupava má veľkú výhodu, že sa nachádza na úpätí lesov Malých Karpát, vďaka tomu sa môžete dostať do prírody hneď za hranicou posledných domov. V najbližšom okolí sa nachádzajú mnohé krásne miesta, ako napríklad zrúcanina hradu Pajštún, zrúcanina Dračí hrádok či Červený domček, kam sa poľahky dostanete značenými turistickými chodníkmi.

Ak sa chcete prejsť po lese, môžete sa vybrať na veľmi zaujímavý Svätý vrch medzi Stupavou, Borinkou a Mariankou, odkiaľ je nádherný výhľad na okolie. Asfaltkou sa dostanete zase z Borinky na Košarisko, kde vás čaká občerstvenie, ktoré padne po dlhej túre určite každému vhod. A ak vám viac vyhovuje rovina či zábava pre deti, krásnymi poľnými cestami sa poľahky dostanete na Biofarmu Príroda za Stupavou.

Prechádzku po hrebeni kameňolomu Medené Hámre, ktoré dobre poznajú lezci, cyklisti aj turisti z okolia. Trasa je bezpečná a pútavá aj pre menšie deti, takže na svoje si prídu aj rodinky. Ako odmenu si užijete ohromujúce výhľady, čarovné chodníčky, jaskyňu aj občerstvenie v legendárnom bufete.  Výhľad z vrchu Medených Hámrov je nádherný a dychberúci. Vidíte pod nohami celý hlboký priestor kameňolomu – piknikové miesta, oddychujúcich ľudí, cestu, v diaľke kaplnku sv. Michala archanjela. Celú scenériu uzatvára televízna veža na Kamzíku.

Zdroj: Stupava