Umelci v uliciach budú aj v Dúbravke

1086

Aby umelci vystúpili na ulici, no neskončili na nej. S takým cieľom podpory umenia a kultúry prebehne v sobotu 6. júna podujatie Umelci v uliciach. Tentoraz púť umelcov nevynechá ani Dúbravku. Pripravené je úplne nové predstavenie. Malých a veľkých divákov poteší v sobotu o 11tej v Parku na Pekníkovej. Vstup je voľný.

Rozhodli sme sa pridať sa k aktivite, potešiť obyvateľov po dlhom odlúčení od živých vystúpení a kultúry a podporiť umelcov zároveň,“ približuje podujatie a zámer starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Náš pilotný projekt je odpoveďou na nedostatok živého umenia v súčasnej na kontakt komplikovanej dobe“ hovorí Pavol Kelley zakladateľ projektu Umelci v uliciach a iniciatívy na podporu živého umenia. „Umelci nemajú publikum a diváci nemajú umenie. Návštevníci kultúrnych podujatí zostali bez živého umenia a umelci zostali bez práce, bez diváka, na ulici.“

Umelci v uliciach je nezávislá iniciatíva ľudí z kultúry, ktorá vznikla v čase koronakrízy. Podporuje umelcov, ktorí majú chuť naživo zabávať a tešiť svojich divákov z bezpečnej vzdialenosti. Umelecký program prichádza priamo k ľuďom pod ich okná a balkóny. Prekvapí, zabaví, vyčarí úsmev detí aj dospelých. Všetko z bezpečnej vzdialenosti. Projekt podporuje umelcov, dáva im príležitosť i nádej účinkovať, tvoriť, kreatívne myslieť.. pre svojho diváka.

Iniciatíva poskytuje prácu tvorcom, výtvarníkom, scénografom, remeselníkom z divadelných dielní, hercom, režisérom, dramaturgom, hudobníkom, produkčným, grafikom, technikom.. skrátka celému producentsko-umeleckému reťazcu, ktorý je momentálne v umeleckej kóme.