Univerzita Komenského organizuje Deň otvorených dverí, bude online formou

1068

Univerzita Komenského v Bratislave aj tejto rok organizuje Deň otvorených dverí pre študentov končiacich ročníkov stredných škôl. Podujatie sa uskutoční v stredu 3. 11. online formou. Informovala o tom hovorkyňa UK Lenka Miller.

„Aj tento rok prináša univerzita možnosť študentom stredných škôl nahliadnuť do života fakúlt a uľahčiť im tak výber vysokej školy. V zmysle hesla ‚Neprestaň sa pýtať‘, ktoré je hlavnou témou tohto ročníka, čaká na uchádzačov o štúdium hlavne priestor na vzájomnú komunikáciu medzi nimi a ľuďmi z fakúlt,“ priblížila Miller.

Už tretíkrát sa toto podujatie bude z dôvodu pandémie konať online. „Výber vysokej školy patrí k najvýznamnejším rozhodnutiam v živote. Dúfam, že maturantom toto rozhodnutie aspoň trochu uľahčíme naším Dňom otvorených dverí. Informácie z prvej ruky sú najlepšou pomocou pri rozhodovaní,“ povedal rektor UK Marek Števček.

Novinkou podujatia sú virtuálne stánky fakúlt. Študenti v nich budú môcť diskutovať so zástupcami fakúlt, získať špecifickejšie informácie z oblasti štúdia a tiež budú mať možnosť spoznať svojich budúcich spolužiakov. K dispozícii budú počas celého podujatia cez systém MS Teams.

Zdroj: TASR