Už ste navštívili Schaubmarov mlyn v Pezinku? Rozhodne by ste mali

2154

Ruku na srdce, kto si pozrel galérie a múzeá v najbližšom okolí? Niektoré však naozaj stojí za to vidieť. Galéria insitného umenia v Schaubmarovom mlyne v Pezinku, ktorá je súčasťou SNG ponúka celoročný pestrý program: stálu mlynársku expozíciu, rôzne výstavy, vzdelávacie programy, či nedeľné rodinné programy. Stačí si vybrať: https://www.sng.sk/pezinok

Schaubmarov mlyn je súčasťou Slovenskej národnej galérie. Ide o jediný zachovalý potočný mlyn na Slovensku s funkčnou mlynskou technológiou. Nájdete tu expozíciu mlynárstva a galériu výtvarného umenia, v ktorej dostáva priestor najmä moderné a súčasné umenie a dizajn.

V mlyne sa venujeme nielen uchovávaniu kultúrneho dedičstva a prezentácii výtvarného umenia. Organizujeme aj množstvo sprievodných podujatí, ktoré súvisia s vizuálnym umením, prírodou a životným prostredím, remeslami a jedlom.

Počas roka sa môžete zapojiť do workshopov, zúčastniť sa komentovaných prehliadok, koncertov, navštíviť trhy a ďalšie podujatia pre odbornú aj širšiu verejnosť.

Súčasťou areálu Schaubmarovho mlyna je i ovocný sad, ktorý postupne revitalizujeme a plánujeme sprístupniť pre verejnosť. Po prehliadke mlynskej expozície a aktuálnej výstavy neobíďte ponuku pekných kníh o umení a prírode a rôznych drobností z našej dielne. Oddýchnuť si môžete pri káve a koláčiku, ktoré vám ponúkame v našej kaviarni.

Zdroj: Mesto Modra