V Bratislave je takmer 800 drevených ohrádok na zber vianočných stromčekov

1047

Do ulíc hlavného mesta osadilo hlavné mesto Bratislava takmer 800 ohrádok vyrobených z kalamitného dreva a určených na stromčeky.

Ako a kam šetrne odložiť stromček?  

„Vianočné gule, girlandy či svetielka odložte na tradičný krabicový odpočinok a uistite sa, že váš vianočný stromček ostal bez háčikov. V stave, aký vyrástol, ho odložte do najbližšej ohrádky,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieti. Mapu nájdete na www.olo.sk/stromceky.

Ak sa vo vašom susedstve ohrádka nenachádza, svoj stromček môžete odložiť ku aj ku stanovišťu zberných nádob, prípadne navštíviť zberný dvor na Starej Ivanskej ceste 2. Mesto však prosí, aby ste v maximálnej možnej viere využili práve drevené ohrádky.

Kedy stromčeky odvážajú, čo sa z nich stane a koho ešte potešia?

Stromčeky zbiera OLO z drevených ohrádok od 4. januára do 25. februára, s posilnenými zvozmi na prvé dva týždne. Harmonogram odvozu nájdete na stránke www.olo.sk/stromceky.

„V tomto projekte sme spojili sily s Magistrátom hlavného mesta, Komunálnym podnikom Bratislavy, spoločnosťou BUČINA EKO, IKEA a v neposlednom rade s vami, milé Bratislavčanky a milí Bratislavčania. Vďaka tejto spolupráci sa vianočné stromčeky zhodnotia na drevotriesku a tá na knižnice. 150 kusov takýchto knižníc naplnených knihami z KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia darujeme organizáciám venujúcim sa mládeži, seniorom či ľuďom bez domova,“ dodáva mesto.

Videli ste plnú či poškodenú ohrádku? Kontaktujte OLO cez krátky formulár

Zákaznícke centrum sa o plnú, poškodenú či znečistenú ohrádku postará najrýchlejšie vtedy, ak od vás dostane základné, no kompletné informácie. Použite preto krátky kontaktný formulár na stránke www.olo.sk/stromceky. Nezabudnite doplniť číslo ohrádky.

Zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR